CNC obráběcí centra CNC obráběcí centra

CNC obráběcí centra

V roce 2016 se největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě, společnost PETROF, rozhodla modernizovat a zefektivnit výrobní procesy.

Z počátku jsme se potýkali s nezkušeností našich operátorů. Bylo nutné se sžít s těmito „novými parťáky“ na hale a naučit se je správně ovládat. Stroje nám však umožnily především zrychlení celého procesu. Teď už jsme konečně schopni vyrábět sami a podle našich představ drtivou většinu komponentů, a nemusíme být závislí na dodavatelích. CNC obráběcí centra se stala jedním z nepostradatelných prvků výroby našich klavírů a pianin. S výběrem jsme opravdu velice spokojeni a dnes plánujeme rodinu strojů HOUFEK ve společnosti PETROF rozšířit, tentokrát o stroj z řady konvenčních strojů, konkrétně z řady širokopásových brusek.

Milan Celba
Technik

V roce 2016 se největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě, společnost PETROF, rozhodla modernizovat a zefektivnit výrobní procesy. Vize byla jednoznačná - omezit technologické kroky, které se realizovaly subdodavatelsky na minimum, a dokázat hlídat kvalitu a čas výstupu. Investice do CNC obráběcího centra, které toto všechno dokáže, byla logickým vyústěním analytických úvah královehradecké firmy. Nakonec nezůstalo jen u jednoho.

Dnes už pátá generace rodiny PETROF rozvíjí rodinný odkaz svého pradědečka Antonína, který už v roce 1864 postavil základy továrny v Hradci Králové. Tam ostatně továrna stojí dodnes. I přes spletité osudy a překážky, které jim do cesty život stavěl, nikdo z členů rodiny PETROF se lásky k hudbě a k řemeslu nikdy nevzdal. Naopak, rodinná atmosféra, soudržnost, houževnatost, vstřícnost, a především velká laskavost a pokora k ruční práci na vás dýchá na každém kroku výrobních hal fenomenálních lakovaných křídel.

Když si technik výrobního úseku, pan Celba, začal v hlavě skládat parametry a požadavky na stroje, které by měly být součástí výroby mistrovských děl, na něž je právem společnost PETROF hrdá, hrál si s myšlenkou, že české klavírní tóny by mohly pomáhat rozeznívat české technologie.

S hotovou technickou specifikací strojů se pan Celba pustil do hledání dodavatele CNC obráběcích center. V dnešní době digitalizace jak jinak, než na internetu. Do výběrového řízení jsme byli zařazeni i my, firma HOUFEK. Důvody jsou více než nasnadě – český výrobce klavíru a český výrobce CNC dřevoobráběcích center, řešení přímo na míru potřebám výroby a servis pár desítek kilometrů za branami závodu PETROF.

Po zhodnocení všech důležitých kritérií jsme výběrové řízení vyhráli a PETROF se mohl začít těšit na dvě nová centra. Jedno pro obrábění dřeva - tříosý Proform X3 a druhé s vrtací hlavou na kov - Fenix H20.

Fenix H15

Fenix H15

Kontinuální pětiosé CNC obráběcí centrum určené pro obrábění složitých rozměrných dílců. S možností vybavení dvěmi vřeteny. Vhodné pro složité a technologicky náročné procesy.

Proform X5

Proform X5

Kontinuální pětiosé CNC obráběcí centrum vybavené řídicím systémem MITSUBISHI. Pracovní prostředí řídícího systému je zobrazována na LCD monitoru umístěním v pojízdném panelu.

Proform X3

Proform X3

Tříosé CNC obráběcí centrum vybavené řídicím systémem MITSUBISHI. Pracovní prostředí řídícího systému je zobrazována na LCD monitoru umístěním v pojízdném panelu.

45 zemí

45 zemí

Exportujeme do 45 zemí světa. Naše stroje pracují i v zámořských státech.

Servis

Servis

Kromě prodeje nabízíme i servis a výměnu náhradních dílů.

Spolupráce

Spolupráce

Spolupracujeme se školami. Pořádáme exkurze a spolupracujeme na školních projektech.

Vlastní vývoj

Vlastní vývoj

Jsme jedineční. Všechny naše stroje jsou výsledkem našeho vlastního vývoje.