O společnosti

Z garáže mezi světovou špičku výrobců obráběcích strojů.

Společnost HOUFEK a.s. byla založena Ing. Jaroslavem Houfkem v roce 1991. Původně působila jako malá dílna na výrobu jednoduchých dřevoobráběcích strojů. Dnes společnost sídlí ve městě Golčův Jeníkov, na samé hranici kraje Vysočina. V začátcích vyráběla firma především pásové brusky.

Technická jedinečnost, originalita a kvalita dílenského zpracování vyvolávala zvyšující se poptávku po strojích firmy HOUFEK na českém trhu a postupně i v zahraničí.

Technický koncept manažersky doplnil syn Aleš Houfek a díky jeho práci od roku 1993 prochází firma dynamickým rozvojem. Výsledkem bylo rozšíření výroby o další sérii dřevoobráběcích strojů vlastní konstrukce - širokopásové brusky, které dnes úspěšně pracují ve 22 světových zemích.

Již v roce 1996 začala firma budovat nové prostory, do kterých se následně přestěhovala v roce 2001. A již v roce 2005 slavnostně otevřela za přítomnosti významných obchodních partnerů a zákazníků další výrobní halu, kde našly své zázemí i nové špičkové výrobní technologie. Tento projekt je spolufinancován evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR v rámci OPPP, program Rozvoj I.

V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost jsme využili projekt Podpora exportu 2015 - 2017. Cílem projektu je podpořit export společnosti HOUFEK a.s. formou účasti na 14 zahraničních výstavách, zajistit dopravu exponátů na místo a pořídit vhodné propagační materiály pro jejich prezentaci.

Modernizace výrobního programu umožnila zvyšovat kvalitu a sortiment vyráběných strojů. Proto dnes firma HOUFEK vyrábí také oscilační hranové brusky, oscilační válečkové bruskykartáčovací bruskyCNC obráběcí centra, ale setkáte se se stroji pro finální úpravu dřeva, dlabačky a aktuálně i stroje k průmyslovému využití.

Síla v jednoduchém řešení – to je krédo firmy HOUFEK při vývoji a konstrukci brusek.

 

Další projekty využíváné společností HOUFEK a.s.:

Projekt EPSILON a TREND (v rámci TAČR)

EPSILON
Název projektu: Vývoj nové řady průběžných CNC dřevoobráběcích center, včetně multifunkční automatické buňky
Číslo projektu: TH02010454
Období realizace: 1/2017 – 12/2020
Cíl projektu:
1) zvýšit konkurenceschopnost firmy HOUFEK a.s. na základě již identifikovaných příležitostí a vyhodnocení globálních trendů prostřednictvím růstu obratu a zisku
2) uspokojit aktuální poptávku stávajících a nových zákazníků firmy využívajících dřevoobráběcí stroje z řad malých a středních firem
3) přispět k dalšímu dlouhodobému cíli firmy a to je zvýšení podílu exportu CNC dřevoobráběcích center firmy HOUFEK a.s. a počtu nových trhů a zákazníků.

TREND
Název projektu: Chytrý automatický sklad
Číslo projektu: FW03010233
Období realizace: 1/2021 – 12/2024
Cíl projektu: Hlavním cílem projektu je vyvinout prototyp chytrého automatického skladu, který bude plně automatizovaný a bude integrován s CNC obráběcími centry zajišťujícími potřebné technologické operace (formátování, vrtání, nestingové frézování) na výstupu z tohoto skladu.

 

Výzvy OP PIK

PROJEKT: PODPORA VÝZKUMU V ČESKÉ STROJÍRENSKÉ SPOLEČNOSTI
- je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt pomůže firmě získat dodatečné prostředky na mzdové náklady vlastních výzkumných a vývojových pracovníků
a využít tak potenciál kvalitního technického zázemí, což přispěje k růstu konkurenceschopnosti firmy, neboť rychlost
inovací bývá pro jejich uplatnění na trhu klíčovým prvkem.

PROJEKT: ROZŠÍŘENÍ VIP CENTRA FIRMY HOUFEK A.S. O TESTOVACÍ A MĚŘÍCÍ STŘEDISKO A DALŠÍ VAV TECHNOLOGIE
- je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je rozšíření stávající výzkumně inovační kapacity firmy, které umožní
zefektivnit proces vývoje nových prototypů a funkčních vzorků, zlepší spolupráci mezi
vývojáři a tím umožní vývoj strojů v kratším čase a ve větší kvalitě.

Výzvy OP TAK

PROJEKT: MARKETING I - ZAHRANIČNÍ VÝSTAVY

Je spolufinancován Evropskou unií. V rámci projektu společnost představí své produkty na pěti zahraničních výstavách v Německu (2x), Polsku, Francii a Španělsku.Hlavním cílem projektu je zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti společnosti HOUFEK a.s. prostřednictvím zvýšení podílu exportu produktů s vysokou přidanou hodnotou na celkovém obratu.

 

 

Podívejte se na video o naší společnosti

Kontaktní formulář

45 zemí

45 zemí

Exportujeme do 45 zemí světa. Naše stroje pracují i v zámořských státech.

Kvalita

Kvalita

Stroje značky Houfek mají unikátní robustní konstrukci. Dbáme na maximální kvalitu všech dílů a komponentů.

Servis

Servis

Kromě prodeje nabízíme i servis a výměnu náhradních dílů.

Spolupráce

Spolupráce

Spolupracujeme se školami. Pořádáme exkurze a spolupracujeme na školních projektech.