CNC obráběcí centra CNC obráběcí centra

CNC obráběcí centra

V roce 2016 se největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě, společnost PETROF, rozhodla modernizovat a zefektivnit výrobní procesy.

Z počátku jsme se potýkali s nezkušeností našich operátorů. Bylo nutné se sžít s těmito „novými parťáky“ na hale a naučit se je správně ovládat. Stroje nám však umožnily především zrychlení celého procesu. Teď už jsme konečně schopni vyrábět sami a podle našich představ drtivou většinu komponentů, a nemusíme být závislí na dodavatelích. CNC obráběcí centra se stala jedním z nepostradatelných prvků výroby našich klavírů a pianin. S výběrem jsme opravdu velice spokojeni a dnes plánujeme rodinu strojů HOUFEK ve společnosti PETROF rozšířit, tentokrát o stroj z řady konvenčních strojů, konkrétně z řady širokopásových brusek.

Milan Celba
Technik

V roce 2016 se největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě, společnost PETROF, rozhodla modernizovat a zefektivnit výrobní procesy. Vize byla jednoznačná - omezit technologické kroky, které se realizovaly subdodavatelsky na minimum, a dokázat hlídat kvalitu a čas výstupu. Investice do CNC obráběcího centra, které toto všechno dokáže, byla logickým vyústěním analytických úvah královehradecké firmy. Nakonec nezůstalo jen u jednoho.

Dnes už pátá generace rodiny PETROF rozvíjí rodinný odkaz svého pradědečka Antonína, který už v roce 1864 postavil základy továrny v Hradci Králové. Tam ostatně továrna stojí dodnes. I přes spletité osudy a překážky, které jim do cesty život stavěl, nikdo z členů rodiny PETROF se lásky k hudbě a k řemeslu nikdy nevzdal. Naopak, rodinná atmosféra, soudržnost, houževnatost, vstřícnost, a především velká laskavost a pokora k ruční práci na vás dýchá na každém kroku výrobních hal fenomenálních lakovaných křídel.

Když si technik výrobního úseku, pan Celba, začal v hlavě skládat parametry a požadavky na stroje, které by měly být součástí výroby mistrovských děl, na něž je právem společnost PETROF hrdá, hrál si s myšlenkou, že české klavírní tóny by mohly pomáhat rozeznívat české technologie.

S hotovou technickou specifikací strojů se pan Celba pustil do hledání dodavatele CNC obráběcích center. V dnešní době digitalizace jak jinak, než na internetu. Do výběrového řízení jsme byli zařazeni i my, firma HOUFEK. Důvody jsou více než nasnadě – český výrobce klavíru a český výrobce CNC dřevoobráběcích center, řešení přímo na míru potřebám výroby a servis pár desítek kilometrů za branami závodu PETROF.

Po zhodnocení všech důležitých kritérií jsme výběrové řízení vyhráli a PETROF se mohl začít těšit na dvě nová centra. Jedno pro obrábění dřeva - tříosý Proform X3 a druhé s vrtací hlavou na kov - Fenix H20.

Fenix H15

Fenix H15

Kontinuální pětiosé CNC obráběcí centrum určené pro obrábění složitých rozměrných dílců. S možností vybavení dvěmi vřeteny. Vhodné pro složité a technologicky náročné procesy. Rozměr osy Y=1500 mm.

Proform X5

Proform X5

Kontinuální pětiosé CNC obráběcí centrum vybavené řídicím systémem MITSUBISHI. Vysoce dynamický stroj pro přesné obrábění menších obrobků. Obrobitelná výška obrobku je dána zdvihem svislé osy Z, která se nabízí se zdvihy 550 mm (obrobek 400 mm) a 800 mm (obrobek 650 mm).

Proform X3

Proform X3

Tříosé CNC obráběcí centrum vybavené řídicím systémem MITSUBISHI. Vysoce dynamický stroj pro přesné obrábění menších obrobků. Obrobitelná výška obrobku je dána zdvihem svislé osy Z, která se nabízí se zdvihy 550 mm (obrobek 400 mm) a 800 mm (obrobek 650 mm).

Fenix H20

Fenix H20

Kontinuální pětiosé CNC obráběcí centrum určené pro obrábění složitých rozměrných dílců. S možností vybavení dvěmi vřeteny. Vhodné pro složité a technologicky náročné procesy. Rozměr osy Y=2000 mm.

45 zemí

45 zemí

Exportujeme do 45 zemí světa. Naše stroje pracují i v zámořských státech.

Servis

Servis

Kromě prodeje nabízíme i servis a výměnu náhradních dílů.

Spolupráce

Spolupráce

Spolupracujeme se školami. Pořádáme exkurze a spolupracujeme na školních projektech.

Vlastní vývoj

Vlastní vývoj

Jsme jedineční. Všechny naše stroje jsou výsledkem našeho vlastního vývoje.