Širokopásová bruska Buldog 7 a kartáčovací stroj FINAL pro polskou společnost TimberPlus Budzyk Širokopásová bruska Buldog 7 a kartáčovací stroj FINAL pro polskou společnost TimberPlus Budzyk

Dřevoobráběcí stroje

Do polské společnosti TimberPlus Budzyk jsme dodali širokopásovou brusku Buldog 7 a kartáčovací stroj FINAL. Podívejte se, jak popisují celý průběh obchodu a své pocity z něj.

„Jsme velmi spokojeni se spoluprácí se společností Houfek.”

Krzysztof Budzyk
Jeden z majitelů společnosti

INVESTICE DO NOVÉHO STROJOVÉHO PARKU A ZAČÁTEK SPOLUPRÁCE S FIRMOU HOUFEK

Od chvíle ukončení stavby nové výrobní haly společnost TimberPlus Budzyk neustále investuje do nových zařízení. Má několik důvodů pro nákup dalších strojů, mj. navýšení výrobní kapacity a zlepšení kvality zpracování produktů.
V letošním roce se strojový park TimberPlus Budzyk rozšířil o stroj spol. Houfek.

Jak vznikla spolupráce s tímto českým výrobcem strojů určených k obrábění dřeva?

„Poprvé jsme se se společností Houfek potkali před třemi lety na veletrhu DREMA v polském městě Poznań,” říká Krzysztof Budzyk. „Tam jsme se seznámili s Peterem Šelepem, ředitelem společnosti Houfek Polsko, který nám prezentoval nabídku společnosti, která vzbudila náš zájem. Dalším krokem byla návštěva pana Petera v našem závodě ve městě Nowy Targ, který jsme tehdy ještě dostavovali. Vyměnili jsme si názory a představili naše plány ohledně vybavení dalšími novými stroji. Pan Peter nám nabídl pomoc při výběru vhodných strojů a pozval nás na návštěvu do hlavního výrobního závodu Houfek v České republice, který sídlí v Golčově Jeníkově.”

Továrna společnosti Houfek udělala na pány Adama a Krzysztofa Budzyk velmi pozitivní dojem. Dostali možnost provést na prezentovaných strojích zkoušky broušení materiálů, které přivezli s sebou. Zkoušky byly úspěšné a samozřejmý byl pak následný nákup širokopásové brusky řady Buldog 7 pro TimberPlus Budzyk. Bruska je svou konstrukcí a možnostmi určena pro kvalitní a náročné broušení masivu, dýhovaných povrchů, desek MDF nebo podkladových tmelů a laků. V Nowym Targu je stroj provozován už rok a funguje bez závad.

„Po celou dobu jsme byli v kontaktu s firmou Houfek a představili jsme panu Peterovi další problematiku, mj. finální povrchovou úpravu námi vyráběných výrobků,” pokračuje Krzysztof Budzyk. „Pro naše potřeby se stal ideálním řešením kartáčovací stroj Final, který jsme zprovoznili v našem závodě letos v polovině listopadu.”
Final je vysoce výkonný kartáčovací stroj pro finální úpravu povrchů, to je: jemné broušení, strukturování, hlazení a další dokončovací práce. Přičemž samozřejmě jednotlivá úprava povrchu vychází z typu použitého nástroje - kartáče, proto v tomto případě investor zvolil brusné přípravky od společnosti PolishStyl, která ve spolupráci s firmou Houfek provedla nastavení nově zakoupeného stroje a připravila ho k práci v plném výkonu. Je důležité zmínit, že Final nabízí také variabilitu pracovních nástrojů a jejich oscilaci pro optimalizaci dosažených výsledků.
Je to první stroj tohoto typu, který se nachází v závodě TimberPlus Budzyk.

„Jsme velmi spokojeni se spoluprací se společností Houfek.” hodnotí Krzysztof Budzyk. Plánujeme také nákup dalšího stroje od toho výrobce. Velmi vážně uvažujeme o nákupu širokopásové brusky se čtyřmi agregáty, na které probíhá proces obrábění oboustranně, jak zeshora, tak i zespodu zároveň. To umožnuje zrchylit výrobní proces téměř dvojnásobně.”
 

Dodali jsme tento stroj

Final 1100

Final 1100

Výkonný kartáčovací stroj pro finální úpravu povrchů, se kterým upravíte až 1100 mm široký materiál.

Buldog 7 910

Buldog 7 910

Širokopásová bruska s možností bohatého příslušenství, montáže různých agregátů a s pevným stolem. Obrousí až 910 mm široký materiál.

Napište nám

45 zemí

45 zemí

Exportujeme do 45 zemí světa. Naše stroje pracují i v zámořských státech.

Servis

Servis

Kromě prodeje nabízíme i servis a výměnu náhradních dílů.

Spolupráce

Spolupráce

Spolupracujeme se školami. Pořádáme exkurze a spolupracujeme na školních projektech.

Vlastní vývoj

Vlastní vývoj

Jsme jedineční. Všechny naše stroje jsou výsledkem našeho vlastního vývoje.